خانه|پروژه ها| باغ موزه دفاع مقدس

باغ موزه دفاع مقدس

تبدیل ایده به طرحی هنری و از پَسِ آن؛ طراحی، مشاوره، برنامه ریزی و اجرای پروژه هایی که مبتنی بر آخرین فن آوری روز باشد؛ همه و همه ، از تخصص های ویژه ی شرکت کانون انفورماتیک به شمار می رودنمونه و شاهد این گفته پروژه ی ملی باغ موزه دفاع مقدس است.
پروژه ای عظیم و ملی که به لحاظ وسعت و ارزش معنوی و جایگاه آن در کشور جزو پروژه های مهم و حساس حال حاضر به شمار می آیدپروژه ای که برای پاسداشت جان برکفان میهن و شهدای عزیز و شیردلان این سرزمین بنا شده استتاریخ حماسه ی دفاع مقدس در پَسِ آن نهفته و راوی حکایت های شهادت و ایثار است.
ایده ی اولیه پروژه باغ موزه دفاع مقدس، در سال ۸۳ شکل گرفت و کلنگ آغاز به کار ساخت آن، درسال ۸۷ زده شد.
در تیر ماه ۱۳۸۸ ، شرکت کانون انفورماتیک با عقد قراردادی به پروژه ی ملی باغ موزه ی دفاع مقدس پیوست تا علاوه بر مدیریت بخش طراحی و اجرای ساختارهای فناوری اطلاعات و وب سایت موزه، طراحی، اجرا و بهره برداری بخش های اصلی موزه یعنی آب نمایش لیزری وفعالیت های گسترده مشاوره، مدیریت و اجرا در زمینه ی تجهیزات، فناوری اطلاعات، معماری، گرافیک و فناوری های نوین صوتی و تصویری دیجیتال، صوتی /تصویری تالارها را نیز به عهده گیرد.
از نخستین روزهای آغاز به کار پروژه؛ شرکت کانون انفورماتیک همراه با آن به پیش رفت و در نهایت با استفاده از بهترین متخصصان خود ، توانست ایده های مندرج بروی کاغذ را به واقعیت بدل نماید.
ایده ها و مفاهیمی که باغ موزه دفاع مقدس بر اساس آن شکل گرفته بود و تنها متنی بیش بروی صفحات کاغذ نبودند با بهره گیری از آخرین فن آوری های روز ، روح کلام و هدف اصلی ساخت موزه به بار نشست ؛ اجرا گردید و حاصل آن دیده شد.
طراحی و پیاده سازی مفهومی موزه ، با طراحی صوتیتصویری ) که تا به حال در ایران دیده نشده استآغاز گشت و از پَسِ آن با برنامه ریزی، کنترل و مدیریت اجرای کار به پیش رفت.
تمامی فعالیت های بخش مفهومی باغ موزه دفاع مقدس از طراحی مفهومی تا طراحی مهندسی و نهایتاً نصب، اجرا و برنامه ریزی تجهیزات صوتیتصویری و زیرساخت های فناوری اطلاعات توسط شرکت کانون انفورماتیک صورت پذیرفته است
این فرایند دو ساله، شامل مدیریت نزدیک به یکصد پیمانکار داخلی و خارجی و نصب، راه اندازی و برنامه ریزی بیش از دو هزار تجهیزات مختلف صوتی / تصویری و فناوری اطلاعاتی بوده است.
مجموعه این فعالیت ها، روایت دفاع مقدس را در ۷ تالار و در مساحتی بالغ بر ۱۰۸ هزار متر مربع و در غالب نزدیک به ۴۰۰ ایستگاه بیان می نمایند که هر ایستگاه بر اساس محتوای و مفهوم مورد نیاز از تجهیزات مدرن روز استفاده می نماید.
بسیاری از تجهیزات مورد استفاده در این پروژه برای اولین بار به ایران وارد شده اند و همچنین برای اولین بار است که توسط متخصصان ایرانی مورد بهره برداری قرار می گیرند