خانه|فناوری های نوین| نمایشگر های صنعتی

نمایشگر های صنعتی

نمایشگرهای ال سی LCD که به عنوان تجهیزات سامانه های نمایشی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرند. ازشمار ال سی دی های صنعتی به حساب می آیند ؛ که اصطلاحا به آنها ال سی دی های صنعتی یا LFD می گویند.
 
LFD (Large Format Display)  نسل جدیدی از ال سی دی ها هستند ،که شامل یک لایه led و یک لایه کریستال می گردند ، در نتیجه همانند نمایشگر های پلاسما نسبت به ضربه حساس نیستند. مصرف برق آنهاکمتر از ال سی دی های معمولی بوده و به علت دارابودن فن خنک کننده داخلی ،می توان آنها را چندین روز بی وقفه روشن نگاه داشت ) اصطلاحاً به آن 7/24 می گویند ( در حالی که از طول عمر آنها کاسته نخواهد شد.
کیفیت وضوح تصویر آنها  Full HD (1080×1920) بوده و دارای انواع ورودی های تصویری VGA,DVI,HDMI ,PC ,Component NBC هستند و می توان آنها را به رایانه، لب تاپ، dvd palyer و دیگر دستگاههای پخش کننده متصل نمود. زاویه دید در این نوع از نمایشگر ها 178 درجه بوده که با توجه به میدان دید دیگر نمایشگرها از بالاترین میدان دید برخوردار است.
ساختار این نوع از ال سی دی ها به نوعی است که می توان از آنها بصورت عمودی و افقی استفاده کرد. نمایشگرهای LFD بنا به نوع کارکرد آنها به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می شوند.نمایشگر های خارجی ، ضد ضربه بوده به طوری که اگر جسم سختی به آنها پرتاب شود،آسیب نخواهند دید، همچنین ضد انعکاس نور آفتاب و باد و باران هستند.
سهولت در نصب، کنترل آنها از راه دور ) خاموش ، روشن کردن و مدیریت محتوا و تنظیمات اولیه ( بوسیله رایانه ؛ از دیگر ویژگی های این نوع نمایشگرها به شمار می آید.
 
Video Wall
دیوار تصویری یا ویدئو وال ( Video Wall) به چیدمان منظم ماتریسی و یا غیر منظمی از نمایشگر ها گفته می شود که این چیدمان به یک تصویر یکپارچه منجر گردد.
برای ساخت ویدئو وال می توان از انواع نمایشگر های موجود (Rare projection screen، DLP، LED، LCD) استفاده نمود.نمایشگرهای فوق معمولا بر روی یک سازه نصب می شوند.
ماتریسهایی که بوسیله نمایشگر ها ساخته می شوند می توانند در هر مضربی باشند و یا می توانند نا منظم مطابق به خواسته ها وکارکرد آن چیده شود.
به دلیل استفاده از استاندارد رایج ( rgb component hdmi composite) کنترل از راه دور و اتصال به هر نوع دستگاه پخش کننده و یا کنترلی امکان پذیر است.
به دلیل نازکتر شدن حاشیه ی نمایشگر ها، تصاویر دیوارهای تصویری روز به روز یک دست تر شده و حالت موزاییکی گونه ی آنها به مرور از بین رفته است.
محتوای نمایشی آنها بسته به نوع کارکرد و استفاده ی آنها می تواند بصورت یکدست و یا جداگانهبرای هر موزاییک تعریف شده و پخش گردند.مانند اتاق کنترل ترافیک یا ویدئو والی در یک ورزشگاه.